Program


Krzysztof M. Bednarski, Jerzy Bereś, Izabela Chamczyk, Arti Grabowski, INIRE, Elżbieta Jabłońska, Anna-Maria Karczmarska, Anna Konik,
Jerzy Kosałka, Adam Niklewicz, Ewa Partum, Łukasz Prus-Niewiadomski, Konrad Smoleński, Wolodymyr Topiy, Monika Weiss.


czwartek, 5 czerwca 2014

Grupa INIRE

Zapraszamy 7 czerwca do GSW, start godz.19.00



Grupa INIRE
           
Krzysztof Pawlik i Małgorzata Dancewicz



Krzysztof Pawlik 
Kompozytor, twórca wideoartu, prezentacji multimedialnych i scenicznych, realizacji audiowizualnych oraz eksperymentalnych programów radiowych (Polskie Radio Wrocław 1993-1996, Radio Jowisz 1996-98). Autor muzyki teatralnej oraz realizacji audiowizualnych do spektakli teatralnych.
 Jego kompozycje i instalacje prezentowane były m.in. na Generative Art w Rzymie, Lucce i Mediolanie, Videoformes Festival w Clermont Ferrand w cyklu „Night Will Not Fall”,  Art in Translation w Rejkiawiku, Festiwalu Prawykonań Muzyki Audioscenicznej Audio Stage w  Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Kinetica Art Fair w Londynie, Festiwalu ArtofLivin w Pradze, Bratysławie i Budapeszcie, Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO we Wrocławiu, Audio Art Festival w Krakowie oraz w ramach indywidualnych wydarzeń artystycznych w kraju i za granicą.
Twórca i współtwórca scenicznych projektów audiowizualnych: Insanity (1994), Passing Life (1994), Persistance of Memory (1997), Rites de Passage (1998), Diacrisis (1999), Elementa (2000), Hermetc Garden (2001), Septem Sermones ad Mortuos (2004), Atalanta Fugiens (2009), Mutus Liber (2010), Chopintimacy (2010), Dante's Songs (2010), re-membering re-called (2011), Shipwreck score (2012). i in.;
Twórca filmów: Rozmowa (1994), Karzeł (1996), You Forget To Answer (1998), Traces (2005) i in.
 Założyciel i współtwórca audiowizualnych formacji: INIRE, Head58m, Radio Internazionale, The Embryonal Position, Rhetoric Conversation.


Małgorzata Dancewicz
Artystka sztuk wizualnych i VJ, performerka eksperymentująca na gruncie sound art,  kuratorka projektów performatywnych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół związków sztuki i nowych technologii, zagadnieniu liveness w performence multimedialnym i wpływu audiowizualności na rozwój sztuk performatywnych. Współtwórczyni formacji INIRE. Kuratorka Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE w Teatrze Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Napisała i zrealizowała kilkadziesiąt audiowizualnych performance scenicznych. Jest autorką tekstów dramatycznych i muzyki teatralnej. Autorka realizacji wideo oraz VJ–ingu do muzyki eksperymentalnej.Jej działania prezentowane były między innymi w ramach Festiwalu Prawykonań Muzyki Audioscenicznej Audio Stage w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Kinetica Art Fair w Londynie, Live in Progress  w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Wrocław Industrial Festival, Festiwalu TRANS/WIZJE, Gender Music Voice w Institut für Musikwissenschaft w Wiedniu, w ramach cyklu „Audioaktywni” w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, ArtFest w Tarnowie i in. Inne projekty INIRE: Hermetic Garden (2001), Septem Sermones ad Mortuos (2004), Traces (2007), Atalanta Fugiens (2009), chopintimacy (2010), Dante's Songs (2010), re-membering re-called (2011) i Subsensorial transmission (2013), prezentowane były w ramach licznych festiwali w Polsce, we Włoszech, w Anglii, Francji, Czechach, na Słowacji, Austrii, na Węgrzech i w Islandii.  Grupę tworzą Krzysztof Pawlik i Małgorzata Dancewicz.

Więcej informacji: www.inire.net



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz